Magazyn

Profim na targach Warsaw Home Expo 2017

Redakcja
23-09-2017 o 23:04
„Beautifully functional” to esencja filozofii marki Profim, stawiającej na wyszukane wzornictwo i ergonomiczne rozwiązania, a zarazem motyw przewodni wystawy zaplanowanej na Warsaw Home Expo 2017. W dniach 6-8 października firma zaprezentuje aż 4 premierowe kolekcje. Gościem specjalnym wydarzenia będzie francuski designer Christophe Pillet, autor kolekcji Chic Air nagrodzonej Red Dot Awards 2017. II edycja targów będzie też okazją by po raz pierwszy obejrzeć efekty dotychczasowej współpracy Profim z marką Vzór.
Premierowe kolekcje
Od ponad 26 lat Profim wyznacza trendy i standardy w dziedzinie siedzisk biurowych. W tym roku marka rozbudowała swoją ofertę o nowości, które po raz pierwszy zaprezentowano w październiku 2016 r. na międzynarodowych targach Orgatec w Kolonii. Przyszła kolej na polską premierę wyczekiwanych kolekcji. Pierwszą z nich jest rodzina krzeseł obrotowych Violle zaprojektowana przez niemieckie studio projektowe ITO Design. Wyjątkowo elegancka i przemyślana forma sprawia, że są to produkty premium w segmencie foteli pracowniczych. Innowacyjny mechanizm synchroniczny wyposażony w łatwo dostępne, zintegrowane z siedziskiem regulacje powoduje, że Violle wyróżnia najwyższy poziom ergonomii. Nadchodzące targi będą wyjątkową okazją do obejrzenia kolekcji, która do regularnej sprzedaży wejdzie na początku 2018 r. Odwiedzający stoisko będą mogli zapoznać się z jeszcze jednym projektem z portfolio ITO Design, który od niedawna jest dostępny w ofercie Profim. Mickey to odpowiedź na potrzeby współczesnego pracownika i zupełnie nowy styl pracy. Wyjątkową zaletą stołka jest łatwość dostosowania do aktualnej pozycji użytkownika – z klasycznej niskiej pufy szybko zamienia się w podparcie podczas pracy na stojąco. Możliwość odchylania na boki i szeroki zakres regulacji wysokości pozwalają na dynamiczne i swobodne korzystanie z produktu, a nieszablonowy design wpływa na bardziej swobodną atmosferę w biurze. 

Kolejne premiery podczas Warsaw Home Expo to wyrafinowane kolekcje stworzone dla Profim przez uznanego projektanta Christophe'a Pillet. Wprowadzona w połowie roku linia Chic jest przykładem smukłej i niezwykle dopracowanej formy. Kolekcja jest dedykowana do mniej formalnych, lecz wciąż eleganckich przestrzeni, jak kawiarnie, restauracje, czy biurowe i hotelowe lobby. W drugiej, najnowszej propozycji francuskiego designera - Chic Air - znajdziemy fotele, krzesła i ławki przyciągające uwagę niezwykłą wizualną lekkością mebli i subtelnym, minimalistycznym wzorem. Geometryczny, wysublimowany design zachwycił już niejednego miłośnika oraz eksperta dobrego wzornictwa, czego potwierdzeniem jest przyznanie Chic Air nagrody Red Dot Award 2017. Dodatkową niespodzianką podczas targów będzie możliwość spotkania z projektantem Christophem Pillet. Jako gość specjalny spotkania prasowego, które odbędzie się 6.10.2017 r. o godz. 11:30, opowie o kulisach powstawania nowych kolekcji oraz współpracy z Profim. 

Zapraszamy na stoisko Profim - A4/B14 w hali F na terenie Ptak Warsaw Expo, w Nadarzynie k. Warszawy, przy Alei Katowickiej 62.