Magazyn

Wanna czy prysznic?

Redakcja
10-09-2013 o 13:14
Aranżując łazienkę, myślimy nie tylko o ogólnej estetyce wnętrza ale przede wszystkim o komforcie jego użytkowania. Planując rozmieszczenie poszczególnych elementów naszej łazienkowej aranżacji, zawsze stajemy przed kluczowym pytaniem: wanna czy prysznic? Rzecz jasna rozwiązaniem najlepszym okazuje się najczęściej wybranie obu tych opcji. Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na taką wygodę i wtedy właśnie pojawia się prawdziwy dylemat. Co wybrać? Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto znać podstawowe zalety i wady obu rozwiązań.
1. Prysznic
  • Kabina prysznicowa to rozwiązanie dla osób żyjących szybko i aktywnie. Kiedy w naszym życiu liczy się każda chwila, nie chcemy marnować jej na wylegiwanie się w wannie. Możliwość szybkiego prysznicu po joggingu, czy przed śniadaniem - oto, czego od swojej łazienki oczekują aktywni i wiecznie zabiegani.
  • Niezaprzeczalną zaletą posiadania prysznica jest oszczędność wody. Jeżeli zależy nam na najbardziej ekonomicznym rozwiązaniu, a troska o środowisko nie jest nam obca, warto zdecydować się na kabinę, która sprzyjać będzie szybkiemu umyciu się. Dzięki temu, że stoimy, co nie jest tak komfortowe jak leżenie, zwyczajnie nie odczuwany potrzeby spędzania długich godzin w strumieniach wody.
  • Dla posiadaczy małych łazienek, możliwość zamontowania kabiny prysznicowej jest prawdziwym zbawieniem. Nawet niewielka wanna, bardzo zmniejszyłaby optycznie wnętrze i nadać by mu mogła uczucie przytłoczenia.
2. Wanna
Projekt: Fly Design Studio
  • Dla wielu z nas kwintesencją relaksu są chwile spędzone w wannie. Puszysta piana, blask świec, dobra książka - to wymarzony odpoczynek entuzjastów kąpieli. Jeżeli należycie do tego grona, nie powinniście się zastanawiać - wanna jest niezbędnym elementem wyposażenia Waszej łazienki. W końcu właśnie takie drobne przyjemności sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi, zrelaksowani i odprężeni. Nie warto sobie ich odmawiać.
  • Posiadaczom przestronniejszej łazienki proponujemy wybór wanny wolnostojącej. Jest to niezastąpiony element każdego salonu kąpielowego stylizowanego na retro. Zdobione nóżki i subtelny kształt stanowić będą nieocenioną ozdobę wnętrza i zachwycą każdego jego użytkownika.
  • Wanna nie tylko sprawi przyjemność naszym zmysłom. Może być także praktycznym elementem wyposażenia. Za pomocą parawanu nawannowego lub zwykłej zasłony prysznicowej, możemy zamienić ją w prowizoryczną kabinę prysznicową.
Zdjęcia: serwis Domideco.pl
Tekst: Paula Ratkiewicz