Magazyn

Cytrusowa kuchnia

Redakcja
24-09-2013 o 10:15
Chłodne dni zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi dopadają nas przeziębienie i osłabienie. Witaminy ze świeżych cytrusów dodadzą odporności i wzmocnią organizm, a podczas zimnych miesięcy, owoce te są najpyszniejsze! Zainspirowani energią cytrusów, przedstawiamy Wam kilka pozytywnych, kolorowych aranżacji, w sam raz na jesienną chandrę.
1. Cytryna
Nie tylko zawiera w sobie pokłady witaminy C, działając leczniczo na przeziębienia, ale także, o czym mało kto wie, olej cytrynowy posiada właściwości przeciwdepresyjne. Podobnie kolor inspirowany tym owocem, działać będzie na nas energetyzująco, dodając optymizmu i poprawiając humor. A pozytywne emocje w kuchni to podstawa każdego dobrego dania!
2. Mandarynka
Zapach mandarynki potrafi urzec - ten niesamowity aromat od dawna wykorzystywany jest  przy produkcji pachnących kosmetyków,  ale swój urok przede wszystkim roztacza w kuchni, np. unosząc się znad świątecznych wypieków. Do tego ta delikatna i niepowtarzalna słodycz miąższu, którą zna każdy z nas od dziecka. Ten niepozorny, niewielki owoc ma swoją uzależniającą moc! Daj się zaczarować także jego kolorem. Mandarynka na kuchennych ścianach da przyjemny i ciepły efekt i stworzy domową przytulną aurę.
3. Czerwony grejpfrut
Kwaśny smak osnuty delikatną goryczką energetyzuje i zapewnia orzeźwienie. Aby codziennie w swojej kuchni czuć uderzenie pozytywnej energii warto zainwestować w czerwone elementy. Podobnie jak wyrazisty aromat i smak grejpfruta, czerwień w kuchni doda jej zdecydowanego i mocnego charakteru. To rozwiązanie dla tych, którzy nie boją się żyć intensywnie.
4. Trawa cytrynowa
Nie przypomina ona raczej źdźbeł z naszych przydomowych trawników. Pachnie bowiem bardzo intensywnie i osiąga wysokość aż do 2 metrów! Trawa cytrynowa hodowana jest z klimacie tropikalnym, gdzie bardzo popularne jest spożywanie naparu z tej rośliny - taka "herbatka" niesamowicie orzeźwia, podobnie z resztą jak sam jej kolor. Ta soczysta barwa nie tylko nas pobudzi, ale także nie będzie męczyć oczu przy codziennych czynnościach w kuchni. W połączeniu z bielą, taka trawiasta zieleń stworzy znakomite harmonijne połączenie.
Zdjęcia: serwis Domideco.pl
Tekst: Paula Ratkiewicz