Magazyn

Idealne doPASowanie

Redakcja
27-09-2013 o 10:20
Wąskie, szerokie, czarno-białe i tęczowe. Biegną wzdłuż, wszerz i w poprzek. Zdobią ściany, podłogi, sufity, dodają uroku domowym dodatkom od wielu wieków. Co kryje się za tym opisem? To najprostszy wzór, jaki możemy sobie wyobrazić: pasy.
Projekt: Tissu Architecture Projektowanie wnętrz

Bardzo ważną cechą przemawiającą za użyciem pasów na ścianie nieprzestronnego wnętrza jest fakt, iż wzór ten jak żaden inny jest w stanie zamaskować niedoskonałości takiego pomieszczenia. W zależności od potrzeby możemy poszerzyć je, bądź sprawić, że wyda się wyższe. Za sprawą złudzenia optycznego, pasy poziome dadzą efekt oddalenia ścian, sprawiając, że wnętrze wyda się bardziej przestronne, natomiast pasy pionowe sprawią, że sufit optycznie się oddali, dając wrażenie wyższego pomieszczenia.
Projekt: MIKOŁAJSKA studio

Pasy doskonale łączą się z każdym innym wzorem. To ich nieoceniona zaleta - nie musimy uważać, jak w przypadku innych deseni, aby pozostałe elementy wystroju miały jednolity kolor. Spokojnie możemy połączyć pasiaste ściany np. z kwiecistymi dodatkami, zwłaszcza w stylu tradycyjnym takie zestawienia okażą się strzałem w dziesiątkę!
O uniwersalizmie tego motywu świadczy także fakt, iż świetnie sprawdzi się on w każdej stylistyce, np. złoto-czerwona pasiasta tapeta utworzy w naszym domu iście pałacowy klimat, a cienkie kolorowe paseczki to świetny sposób na żywą i energetyzującą aranżację. Czarno białe pasy natomiast sprawdzą się jako tło do nowoczesnej minimalistycznej aranżacji. Warto korzystać z tego pasiastego potencjału, gdyż każdy znajdzie tu coś dla siebie!
Poszewka Almi Decor

Jeżeli chcemy uniknąć generalnego remontu w naszym domu, a pasy, paski i paseczki zdążyły nas urzec, warto zainwestować w dodatki z takim deseniem: poduszki, tapicerowane meble, firanki itp. Dodadzą one charakteru wnętrzu i będziemy mieć pewność, że nigdy nie wyjdą z mody. Ne ma bowiem bardziej ponadczasowego i popularnego motywu, jak pasy. Dzięki nieustannej modzie na ten wzór, producenci wnętrzarskich dodatków proponują rozmaite kombinacje kolorów, szerokości i stylów linii, możemy więc "ubrać" swoje wnętrze w paski, na taki sposób, jaki nam się tylko zamarzy!
Zdjęcia: serwis Domideco.pl
Tekst: Paula Ratkiewicz