Magazyn

Domowa biblioteczka w salonie

Redakcja
03-10-2013 o 12:46
Każdy miłośnik literatury wie, że nic nie może równać się z przyjemnością, jaką daje kupno nowej książki. Zapach tuszu drukarskiego unoszący po przekartkowaniu, twarda, chropowata okładka otwierana po raz pierwszy, szelest przewracanych stron... Po tych sensualnych doznaniach zostaje tylko zatopienie się w lekturze. Jeżeli należycie do grona osób czytających oraz takich, które lubią książki kupować, problem ich przechowywania jest z pewnością przez Was dobrze znany - co zrobić ze stertą przeczytanych książek, aby z jednej strony nie zostały zniszczone, a z drugiej nie stwarzały efektu przytłoczenia wnętrza? My proponujemy umiejętne wyeksponowanie kolekcji książek w salonie tak, aby były one nie tylko strawą dla duszy, ale także, wpisując się w aranżację wnętrza, cieszyć mogły nasze oczy niczym najlepsza dekoracja.
Projekt: PauloKaa Design
Projekt: Pracownia Projektowa HOLA Design

Nasza propozycja to zaaranżowanie w pokoju dziennym ściany, całej przeznaczonej na książki. Jest to rozwiązanie przede wszystkim niezwykle praktyczne. Kiedy cały nasz zbiór literacki znajduje się w jednym miejscu, nie mamy wątpliwości, gdzie znaleźć tę książkę, której aktualnie potrzebujemy. Do tego na takiej ścianie stworzyć możemy swój własny porządek, dzięki któremu jeszcze łatwiej odnajdziemy się w naszej kolekcji. Książki ustawiamy tematycznie, bądź alfabetycznie, dzięki czemu zawsze wiemy, w którym miejscu szukać.
Regał Zick Zack, Kare Design

Taka książkowa ściana ma także niezaprzeczalne walory estetyczne - jest przede wszystkim bardzo ciekawym elementem wystroju salonu, dodając mu przytulnego, domowego klimatu. Lektury ułożone w idealnym porządku wprowadzą do wnętrza ład i harmonię. Dodatkowo, aby urozmaicić wygląd takiej ściany w przestrzeń tę wkomponować możemy telewizor, bądź kominek, książki stanowić będą wtedy ciekawe i niebanalne tło.
Jeżeli nasza literacka kolekcja nie jest na tyle obfita, aby pokryć całą ścianę, doskonałą możliwością stają się ciekawe meble, służące wyeksponowaniu książek. Regały o przeróżnych wzorach i kształtach dopasować można do każdego stylu wnętrza i ustawić nie tylko bezpośrednio pod ścianą ale dowolnie wkomponować w aranżację wnętrza.
Zdjęcia: serwis Domdeco.pl
Tekst: Paula Ratkiewicz