Magazyn

Lampa w roli głównej

Redakcja
11-10-2013 o 11:32
Aby nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, czasem wystarczy jeden element, taki jak... intrygujący żyrandol. Wybraliśmy dla Was prawdziwe gwiazdy wśród lamp sufitowych, które będą nieocenioną atrakcją w każdym salonie, sypialni, czy jadalni. Wieszając w swoim wnętrzu takie świecące dzieło sztuki, mamy pewność, że skupi ono uwagę wszystkich naszych gości i stanie się punktem centralnym wystroju. Jeżeli marzy Wam się taka designerska ozdoba, koniecznie obejrzyjcie kilka naszych propozycji.
Lampa Spiro zaprojektowana przez Remedios Simón to element, który odmieni każde wnętrze. Najlepiej jednak sprawdzi się w jadalni, gdzie oświetlając duży stół, stworzy klimat umilający rodzinne posiłki. 
Wykonana jest ręcznie z forniru czyli bardzo cienkich płatów drewna, dostępna w kilku wariantach kolorystycznych. Nas urzekła jednak ta o naturalnej, brązowej barwie, z wyraźnie zauważalnymi słojami drewna. Piękno natury połączone z oryginalnym designem to przepis na sukces!

Producent: 
LZF

Lampa inspirowana obłokiem to pomysł włoskiego projektanta Denisa Santachiary. Nuvola (wł. chmura) wyposażona jest w silniczek, który porusza oprawę, wprawiając lampę w ruch przywodzący na myśl ruchy prawdziwych obłoków na letnim spokojnym niebie. Kto marzy o wyciszającej sypialni, w której można oddać się pełnemu relaksowi, podobnemu do leżenia pod gołym niebem, na łonie natury, powinien sprawić sobie tę właśnie puszystą przyjemność.

Producent: Studio Italia Design
Słowo Mikado oznacza japońskiego cesarza. Taką też nazwę otrzymała kolejna proponowana przez nas lampa. To zaprojektowane przez Miguela Herranza użytkowe dzieło sztuki wykonane jest z dwóch długich kawałków forniru, skręconych i pociętych na drobne paseczki. Jak słusznie sugeruje nazwa, forma lampy przywodzi na myśl egzotyczny styl japoński. 
Mikado została wyróżniona nagrodami we Frankfurcie (Design Plus) oraz w Chicago (Good Design). Dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych oraz wersjach - wisząca, podłogowa, kinkiet.

Producent: LZF
Lampa Armadillo zaprojektowana przez hiszpańskiego projektanta Luisa Eslava zadowoli każdego, kto pragnie nadać charakteru swojemu monotonnemu salonowi. Tutaj także klucz do rozszyfrowania zagadki leży w nazwie. Słowo Armadillo po hiszpańsku oznacza pancernika, który to właśnie stał się inspiracją do zaprojektowania tego niezwykłego żyrandola. Nakładające się na siebie drewniane kwadraty to imitacja pancerza tego charakterystycznego zwierzęcia. Wydobywający się spomiędzy elementów blask, tworzy piękną i klimatyczną grę światłocienia, która dodatkowo uatrakcyjnia ogólny wygląd lampy.
 
Producent: LZF
Ta ciekawa lampa wykonana jest z zaplatanego forniru, dostępna w kilku kolorach i rozmiarach. Wygląda bardzo elegancko i subtelnie, z pewnością pasować będzie do większości aranżacji, stając się ich centralnym punktem. Jest zjawiskowa - to nie tylko nasze zdanie, doceniło ją także jury konkursów.  Link zdobyła już 2 prestiżowe nagrody: w Chicago w 2008r. (GoodDesign) oraz we Frankfurcie w 2007r. (Design Plus).
 
Producent: LZF
Kolorowa i miękka lampa Muse puszcza oko do wszystkich, którzy lubią lekki i zabawny design! Pokryta jest elastyczną tkaniną w szalonych kolorach, która nie tylko wygląda świetnie, ale także jest bardzo praktyczna i łatwa do utrzymania w czystości. Muse swoim wyglądem rozweseli domowników i gości, a także doda ciekawego klimatu każdemu wnętrzu. Lampa wystepuje w wielu wersjach oraz kolorach.

Producent: Axo Light
Zdjęcia: 9design.pl
Tekst: Paula Ratkiewicz