Magazyn

Gdy tęsknimy za latem...

Redakcja
25-11-2013 o 11:50
Zima tylko co przyszła, a wielu z nas już tęskni za latem. Chcielibyśmy, by trwało cały rok. Któż nie lubi zachwycających zachodów słońca, feerii zapachów polnych kwiatów i widoku błękitnego nieba? By utrwalić letnie wspomnienia, warto urządzić wnętrza w wakacyjnym klimacie. Przedstawiamy kilka pomysłów, które sprawią, że zima wyda się cieplejsza.
Jasne, białe wnętrza, które o tej porze roku mogą wydać się dość chłodne i surowe, łatwo zamienić w przytulne pomieszczenia. Żywe kolory sprawią, że wnętrze stanie się energetyczne i świeże. Soczysta pomarańcz, zieleń i żółć to barwy, które niewątpliwie działają pobudzająco - niezależnie od pogody za oknem. Wystarczy kilka dodatków, by wnętrze nabrało letniego charakteru.
“Oprócz błękitnego nieba, nic mi dzisiaj nie potrzeba” - nucimy skrycie, gdy zima doskwiera. I nic w tym dziwnego bowiem  błękitne, bezchmurne niebo kojarzy się nam z ciepłymi, letnimi dniami. Przypomina beztroskie chwile nad morzem czy jeziorem, napawa spokojem. Niebieskie odcienie wprowadzają spokój i harmonię. Są idealnym rozwiązaniem do wnętrz, w których pragniemy się zrelaksować i wyciszyć.
Ostatnim pomysłem na uchwycenie lata są kwiaty - czy to na ścianie, czy w wazonie. Kwiaty kojarzą się nam z życiem i świeżością. Przywołują bajeczne zapachy - łąki, ogrodu, kolorowych rabatek. Zachwycają barwami, kształtami i niezmiennie - przypominają lato. Już jeden bukiet ustawiony w wazonie na salonowym stole wystarczy, by wnętrze wypełniło się feerią zapachów, budząc jednocześnie wakacyjne wspomnienia.
Niezależnie od pomysłu, jaki wykorzystamy w naszych domach, każdy z nich sprawi, że łatwiej będzie nam znieść zimową aurę i długie, chłodne wieczory. W tak urządzonych wnętrzach, na każdym kroku będziemy przywoływać w pamięci cudowne, letnie wspomnienia. Kiedy pomieszczenia staną się przytulne i ciepłe - my ze spokojem doczekamy kolejnego lata.
Tekst: Julia Oniszko
Zdjęcia: Profile architektów w Domideco