Magazyn

Butik Ditta Zimmermann - niepowtarzalny jak biżuteria

Redakcja
09-11-2015 o 21:48
17 października 2015r. w Domach Mody Modo przy ul. Łopuszańskiej 22 w Warszawie został otwarty pierwszy stacjonarny butik marki Ditta Zimmermann.
Dr Jan Sikora, architekt stojący za projektem pierwszego butiku Ditta Zimmermann, postawił sobie za zadanie stworzenia przestrzeni otwartej, eleganckiej i inspirującej. By osiągnąć zamierzony efekt sięgnął po naturalne materiały i nowoczesną stylizację. Zdecydowanie chciał też uniknąć typowego dla wielu sklepów jubilerskich natłoku elementów - zacierającego jego zdaniem walory estetyczne poszczególnych pierścionków, kolii czy kolczyków. Zgodnie z jego zamysłem butik jest przestronny, a charakter nadały mu subtelne inspiracje zaczerpnięte ze świata biżuterii Ditty Zimmermann, widoczne w oryginalnych kształtach mebli, sposobie ich wykończenia, proporcjach i detalach witryn ekspozycyjnych. We wnętrzu wielokrotnie powtarza się motyw koła: w złotych uchwytach, stołach, lampach i kształcie plakatów. To wprowadza do całej kompozycji spokój i niewymuszoną elegancję.
Sufit butiku zdobi tajemniczy symbol będący zapisem ducha marki Ditta Zimmermann i tego, co w niej najbardziej cenne: unikalnego twórcy, mody, wzornictwa, tradycji i doskonałego produktu. To swoisty talizman marki - bo klejnoty od wieków miały też przynosić ich właścicielom szczęście, dawać moc i chronić przed niepowodzeniami.
Uwagę klientów Domów Mody MODO przyciągają wielkoformatowe zdjęcia modelek, pozujących w biżuterii Ditta Zimmermann. Te piękne kobiety udowadniają, że warto podkreślić swoje piękno sięgając po wyjątkową biżuterię. Jedną z modelek, która uczestniczyła w sesji jest aktorka Joanna Opozda.

dr Jan Sikora
Laureat Nagrody Architektonicznej Polityki za rok 2014, Bryły Roku i m.in. Polskiej Architektury XXL. Dyplomowany architekt wnętrz, założyciel pracowni Sikora Wnętrza - autor m.in. Stacji Kultura w Rumi i Sopoteki.